7,908,623 wizyt
Gości online: 6

BEZNIKOTYNEK - spektakl edukacyjny Teatru STOP


Wybrane  sesje:  
             
*  Słupsk  *  Białogard  *  Kołobrzeg  * 
                                          ________________________________

 Opinie prasowe        T V

Images: m_fot_Dan.JPG

              Spektakl "BEZNIKOTYNEK" jest programem, który w widowiskowej formie scenicznej traktuje o szkodliwości palenia tytoniu. Adresowany jest do widowni przedszkolnej i dla klas nauczania początkowego oraz w drugiej wersji - dla starszych klas szkoły podstawowej.

       Powstał wskutek sugestii ze strony Pełnomocnika Prezydenta Słupska ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Pilotażowo prezentowany był w sześciu słupskich przedszkolach, zyskując życzliwy odbiór zarówno nauczycieli, jak i przede wszystkim dzieci.

       W 2007 roku teatralne realizacje objęły grupy sześciolatków wszystkich przedszkoli słupskich w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki.

 

       W formie teatralnej zabawy w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób, uświadamia najmłodszym widzom korzyści wypływające ze zdrowego trybu życia.

       Dzieci wspólnie z aktorami biorą czynny udział w poszczególnych etiudach, które omawia prowadzący program Czarny Clown. Wszystkim wydarzeniom towarzyszy autorska muzyka "na żywo" w większości skomponowana przez Martę Gliniecką (Wiolinkę) lub Andrzeja Andermana (Maestro). 

       Wprowadzenie każdego nowego zagadnienia ilustrowane jest działaniem scenicznym wykonywanym wspólnie przez aktorów i dzieci. 

OBSADA:

Clown   Mietek

-   Mieczysław  Giedrojć

Czarny Clown

-   Mirosław  Gliniecki

Wiolinka

-   Marta  Gliniecka
           lub

Maestro

-   Andrzej  Anderman, 
      Waldemar  Tomaszewski (wymiennie)

opracowanie dramy

-   dr Lucyna  Maksymowicz

 Fotografie  spektaklu


 *  Słupsk  *  Białogard  *  Kołobrzeg  *   
_______________________________

 Opinie prasowe